Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārstāvji Taškentā pārrunā turpmākās sadarbības iespējas izglītības jomā

26.februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pārstāvji tikās ar Taškentas Lauksaimniecības universitātes rektoru, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas izglītības jomā.

 

LLU studiju prorektors Aigars Laizāns Uzbekistānas kolēģus iepazīstināja ar jaunākajām Eiropas līmeņa studiju programmām LLU un aicināja veidot kopīgus mācību projektus gan Latvijas, gan Uzbekistānas lauksaimniecībā aktuālās un inovatīvās sfērās, piemēram, atjaunojamo energoresursu jomā. Savukārt LLU mūžizglītības centra pārstāve Irīna Kulitāne rosināja veidot kopīgus mūžizglītības projektus, balstoties uz veiksmīgi realizētiem projektiem Centrālāzijā un ievērojot aktuālās lauksaimniecības uzņēmumu vajadzības Uzbekistānā.

Tikšanās piedalījās arī Latvijas vēstnieks Uzbekistānā Mihails Popkovs, kurš uzsvēra labas izglītības nozīmi ikvienas valsts tautsaimniecības veicināšanā, īpaši izceļot Latvijas piedāvātās mācību iespējas un priekšrocības. Vēstnieks atzīmēja, ka Uzbekistānas studentu skaits Latvijā katru gadu pieaug, kas liecina par mācību programmu un mācību vides atbilstību Uzbekistānas studentu vajadzībām un interesēm.

Tāpat tikšanās piedalījās Latvijas lauksaimniecības eksperti, kas Taškentā ieradušies, lai 27.februārī – 1.martā uzstātos semināros “Latvijas lauksaimniecības eksperti Latvijas – Uzbekistānas sadarbībai ekonomikā un izglītībā”. Seminārus īsteno Taškentas Lauksaimniecības universitāte un Fergānas apgabala pašpārvalde, to mērķis ir sniegt atbalstu Latvijas – Uzbekistānas ekonomisko interešu īstenošanai un likt pamatus garākam apmācību ciklam lauksaimniecības jomā Uzbekistānā. Semināri ir daļa no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Uzbekistānā.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Uzbekistānā
Adrese: 16 A Lashkarbegi Str., Taškenta, 100000, Uzbekistāna.

Pieteikties jaunumiem:

Kontaktinformācija:

Mūsu adrese:
Lielā iela 2 - 163, Jelgava, LV - 3001
Telefona numuri:
+371 63005715
+371 26340144 (mob.)